viRoos:

Get the Flash Player to see this player.


( a u t o )  k o m e n t a r z e:

:: "big space, nothing else..." - jak wiele z kompozycji z przed roku 2008 - to ściema - owszem zagrana z serca, ale główną przyczyną powstania był zachwyt nad możliwościami edycyjnymi programów "do nagrywania" i samą możliwością nagrywania wielu śladów audio na twardy dysk. Owszem, przyznaję, miałem spoźniony zapłon - były to sprawy znane już od lat:)) - ja sobie uświadomiłem to niedawno... Brak doświadczenia w tej materii niestety słychać, ale... pracuje nad tym:)

:: "B.J.P.R on the roof in Oslo" - to numer "dziękczynny i ku czci" dedykowany moim przyjaciołom z Norwegii - Polakom, z którymi pracowałem przez 3 miesiące jako dekarz (!:) w samym centrum Oslo:)) Z przyczyn oczywistych numer musiał mieć klimat "densowo-rejwowy", temat z filmu "Ojciec chrzestny" też musiał się pojawić ponieważ codziennie, tam gdzie pracowaliśmy, na placu przed dworcem kolejowym pojawiali się dwaj cyganie i grali ten temat - temat zbrzydł mi do reszty, ale powoli mi przechodzi:) Harmonijka ustna też musiała być, bo codziennie obiecywałem, że ją przyniosę na dach i zagram, ale obietnicy nie spełniłem, dwa zdania, których się nauczyłem: "Har du fyr?" i "Har du husket hjelm?" - też musiały się pojawić:)

:: "Lubieżne przegięcie Kazika" to muzyka do wiersza Kazimierza Przerwy-Tetmajera pod tytułem "Lubię kiedy kobieta..." - wiersz napisany prawie 100 lat temu, a taki... lubieżny:))

:: "Żal poziomkowy" to muzyka do wiersza Antoniego Słonimskiego pod tytułem "Żal". Muzyka powstała w czasach, gdy nie przerażało mnie wymyślanie pop'owych piosenek:)

:: "Seriously" - to jeden z kilku numerów, które nagrywałem dawno i... bez tak zwanego "klika" - zaskakujące jest to, że to jedyny przypadek, w którym taki manewr wyszedł muzyce na dobre:))

:: "external" - to próba "wystrugania" czegoś w konwencji rave/techno. Nie jestem wielbicielem tych gatunków, ale jest w nich coś co mnie pociąga. Może to wynika z tego, że jestem klawiszowcem i podczas poszukiwań brzmień często zdarza mi się spreparować brzmienie, które jest świetne, ale... jego struktura i motoryka bezwiednie katapultują mnie w te rejony:)


:: Trzydwa%UHT
:: viRoos on "myspace"

kontakt: qrzych [at] gmail.com  

viroos :: muzyka :: zdjęcia :: archiwum :: blog

copyright © 2005 - 2013 by Krzysztof Stanek

all rights reserved